Vražedné vzpomínky část 5.

Z kuchyně se pořád ozývalo hlasité rádio, to Maxe vytáhlo z vzpomínání. Vyprostil se z křesla se zabalenou rukou do ručníku a šel utišit rádio. V kuchyni si všiml už zaschlé krve na podlaze a v dřezu nedomyté nádobí. Byl tam i nůž, který se podobal tomu, co se sním kdysi vypravil do lesa. Při pohledu na něj znechuceně odvrátil zrak a vypnul rádio.
„A je ticho,“ vypínač rádia cvaknul a domem se rozlehlo ticho. Zhasnul v kuchyni ve chvíli, kdy se za domem u popelnic opět ozvalo zarachocení. „Zasraná kočka, ale tentokrát neuteče!“ Rozčileně se vydal k popelnicím. Otevíral zadní prosklené dveře a úplně ho zamrazil hlas, který ho zastavil.
„Maxi?“
Nemusel ani přemýšlet, hned věděl, že je to Ben, stejně jako naposledy co ho viděl. Byl o dost starší, ale byl to on. Hrůzou strnule stál a svěsil ruce podél těla. Ručník použitý jako obvaz povolil a spadl. „Ty přece nejsi skutečný. Jsi jen moje představa, představa, která mě donutila o pokus o sebevraždu. Teď zavřu oči,“ zavřel oči silně, až se mu třepala víčka, „a ty zmizíš. Nejsi skuteč…“
„Nešaškuj Maxi, vyser se na ty psychologické sračky,“ vyrušil ho Ben. „Podívej se na tohle, myslíš, že není skutečný?“ Zdvihl neumytý nůž, který svíral v pěsti. Mírně sním pootočil, tak že se odraz světla na jeho čepeli mihnul. „Už to konečně dokončíme Maxíku.“ Ve slově Maxíku se rozběhl.
Max neotálel, otočil se, otevřel dveře ven za dům a vyběhl. Udělal dva kroky, třetím došlápnul na lopatku, kterou mrštil po kočce, po té zatracené kočce. Noha mu podjela a spadl na zem jak dlouhý tak široký.
Ben ho doběhl, sklonil se nad ním, „dobrou Maxi.“ Prořízl Maxovi hrdlo, krev vystříkla do jeho usmívající se tváře. Vzpřímil se a pozoroval jeho poslední pohyby. Max se zraněnou rukou od střepu chytl za hrdlo a vydával dusící bublavé zvuky. Ještě než naposledy vydechl, z koutku úst mu vytekla krev.
Max žil sám, trvalo dva dny, než jeho mrtvé tělo objevili popeláři. Kolem něj byla spousta zaschlé krve a maso z jeho těla bylo potrhané od pouličních koček. V ruce křečovitě svíral kuchyňský nůž, kterým si prořízl hrdlo.

Konec