Moderní fenomén: Fantasy

Obrázek uživatele Xaire

Téměř každý z vás už určitě přečetl Harryho Pottera nebo Tolkienova Pána prstenů. Není to tak dávno co se tento fenomén objevil. Co ale odstartovalo éru fantasy? Začalo to snad napsáním Harryho Pottera nebo odvysíláním prvního dílu Pána Prstenů: Společenstvo prstenu v kinech? Kdo si troufne tuhle otázku zodpovědět? A já si troufám říct, že mnozí z vás mají ve svém okolí jednoho či více fantasy cvoků. A kdo jsou tihle lidé?
Jsou to lidé utíkající do světa, který neexistuje, a který si vysnili, aby v něm žili jako někdo jiný. Například jako chrabrý bojovník bojující za práva bezmocných. Nebo jako zlý magus, který chce zničit vše živé na zemi.
Mnozí z nich si pořádají své vlastní bitvy podobající se historickému šermu, kterým se mezi zasvěcenými s oblibou říká "dřevárny". A věřte mi, kdyby jste viděli mladé lidi, jak se mlátí mečem, určitě by jste si nemysleli, že jsou normální. Ale někdy je až podivuhodné jak jsou tihle lidé normální.
Znám jeden příběh, kterým bych vám to mohla přiblížit.
Byla jedna dívka, říkejme ji třeba Tereza. Tereza se věnovala všem normálním věcem jako její patnáctiletí vrstevníci. Chodila do školy. Do velice prestižní školy a měla bohaté rodiče. Mohla si dovolit cokoliv chtěla. Značkové oblečení, prázdniny v létě u moře v zimě v Alpách. Ale každý večer se zavírala u sebe v pokoji a ztrácela se v nereálných představách kde létala a měla velké znalosti magie.
Z toho vyplývá další otázka: Proč, když měla vše,utíkala do tohoto světa?
Já na ni neznám odpověď možná vy ano.

Komentáře

Strašný článek, tím

Strašný článek, tím tedy odsuzuješ jakoukoliv knihu, většinu filmů, ap. Tito lidé si alespoň hrají a to rozuměj než sedět 12 hodin denně za PC. V ČR je fantasy éra v plném rozmachu od roku 1990. Nějakej Potter s tím nemá vůbec nic společného. POkud tě něco takového nezajímá chápu. Já ale považuji za "cvoka" právě člověka co je skálopevně přesvědčen, že vše je a musí být reálné. Co se Terezi týče-měla opravdu vše? To, že měla prachy ji mohlo činit akorát trápení. Zájmy, kamarády, prožití volného času si nekoupíš a pokud ano, tak jsi chudák. No dost psaní, prostě tento článek je strašnej blábol.

Obrázek uživatele Xaire

Reakce

Ja to neodsuzuju, já sama to dělám... baví mě fantasy a vše kolem něho,proč myslíš že jsem psala zrovna ten příběh o Tereze... aby lidi přišli na to že ji asi něco chybělo. Někdy by jsi mohl zkusit přemýšlet o podstattě článku,než něco napíšeš