Markéta Konvičková: „Někdy si názorově připadám jako 50letá stará bába a někdy zase jako 10letá holka“

Markéta Konvičková je vycházející hvězda z Třince. Této mladé zpěvačce otevřela bránu do světa soutěž Česko Slovenská SuperStar, kde se probojovala mezi dvanáct finalistů. Nyní vydala své debutové album a pokřtila jej 1. května na Hutnickém dni v jejím rodném Třinci, kde byla velmi žádanou celebritou. Po koncertě jsme ji vyzpovídali.
Jak se Ti zpívalo v Třinci a jak se Ti zpívaly písničky z nového cédečka?
Je to neskutečné, úžasné, super. Je to pro mě úplně nová zkušenost. Já jsem totiž takhle úplně poprvé zpívala naživo s kapelou a ještě k tomu svoje písničky a hrozně mě to baví. Musím říct, že jsem se dneska bavila.

Můžu se zeptat jak Ti jde škola, už je to lepší?
Ono to bylo celou dobu dobré, akorát jsem toho měla hodně na dohnání, ale učitelé a celkově škola mi hrozně moc pomohla, takže to zvládám.

Měla jsi podporu u spolužáků nebo tam byla závist?
Tak podle mě závist je úplně všude, ale mám skvělé spolužáky, mám v nich velmi dobré kamarády a s ostatníma doufám, že se z nás kamarádi ještě stanou.

A co učitelé?
Učitelé jsou ke mně strašně vstřícní, pomáhají mi, chápou mě a dokonce mi fandí, tak to je super.

Všichni byli z tebe tady v Třinci moc nadšení a posílali hlasy a byli jsme překvapení že jsi tak brzo vypadla?
V pohodě, já si myslím, že teprve až teďka se ukáže, kdo z nás se prosadí.

S Dominikou Starou jste byly takové kamarádky? Vídáte se pořád?
No, tak už jsme na dálku, takže si jenom píšeme, ale píšeme si.

Jak by jsi se charakterizovala, jaké máš dobré a špatné vlastnosti?
Já myslím že začnu těma špatnýma. Jsem každopádně jednoznačně tvrdohlavá, jsem totiž býk ale myslím, že v hodně věcech dokážu ustoupit a přiznat chybu. Tvrdohlavost je taková ta moje nejhorší vlastnost. Jinak jsem strašně nepořádná. Mamka má se mnou strašné problémy, protože sem tam někde nechám papírek. Ale myslím si, že uklízím celkem často na to, jak málo jsem doma. Tak to jsou asi dvě mé nejhorší vlastnosti a jinak nevím. Myslím si, že jsem milá, sympatická, společenská, kamarádská to by tak asi stačilo (smích)

Jak se ti líbí popularita?
No, mně se strašně líbí. Ani nepřemýšlím nad tou negativní stránkou, která se toho týče, protože mě tak strašně naplňuje, ta dobrota, ten zpěv a fanoušci, že ty špatné pohledy už ani nevnímám.

Jaký je tvůj životní sen a co by jsi chtěla splnit a dokázat?
Já myslím, že právě dneska se mi ten životní sen už splnil.
Měla jsi tady velikou podporu, bylo tady strašně hodně lidí.
Já jsem se strašně moc divila, kolik lidí přišlo a je to super.

Máš nějaký svůj idol?
Idol nemám, ale strašně ráda poslouchám Pink, Rihanu a takové ty americké zpěvačky, mám v nich strašnou inspiraci.

Jakou hudbu ještě ráda posloucháš, jaká je tvoje oblíbená skupina nebo zpěvák?
Ráda poslouchám Divokého Billa, třinecké kapely typu Charlie Straight, Tomáš Klus, což je sólový zpěvák, a potom Ewu Farnou. Určitě ze zahraničních Rihanu, Pink, většinou to jsou písně, které zpívám a nejoblíbenější kapela je asi Divokej Bill a zpěvačka Rihana.

Zmiňovala si také Ewu Farnou, jste kamarádky nebo ji spíš bereš jako konkurenci?
My se známe, ale určitě to neberu jako konkurenci. Kamarádky zatím nejsme a nevím jestli budeme, ale každopádně je to super třinecká zpěvačka a doufám, že se jí bude dařit stejně tak jako teď. A doufám že třeba někdy (také další můj sen) budu také tak vysoko jako ona.

Jaké vlastnosti se Ti na lidech nelíbí a které naopak se Ti líbí?
Mě se strašně moc líbí, když je člověk upřímný, společenský a milý, protože takových lidí je, jak se tak dívám, čím dál tím míň a lidi jsou čím dál tím víc závistiví. Přitom si myslím, že nemají proč být závistiví a chovat se tak ke člověku, kterého v podstatě ani neznají. Takže toto mě třeba odrazuje, že si lidé udělají obrázek o někom, o kom v podstatě nic neví, ale to je prostě svět a tak to má asi být.

Co si myslíš o dnešní mládeži?
Dnešní mládež je super, protože jim musím zalichotit, protože to jsou také mí fanoušci (smích) … Já si někdy názorově připadám jak 50letá stará bába názorově a někdy zase jako 10letá holka, takže fakt nevím. Jako mládež je určitě super, ale svým způsobem úplně jiná než bývala a bude.

A jaký máš názor na alkohol a drogy? Teď to je velmi populární mezi mladými.
No, u mě to populární není. Já jsem hrozně ráda, že si večer s mamkou připiji šampaňským, ale dětským a jestli už nějaké víno tak jedině na nějakých oslavách jako přípitek, svatbách a tak, ale vyhýbám se tomu. Mě to ani upřímně neláká.

Ještě se vrátím k SuperStar, potkáváte se na nějakých akcích, jezdíš na nějaké akce někam?
Strašně zřídka, akcí mám strašně moc. Třeba teď na květen mám 25 akcí na 31 dnů, už se vídáme fakt strašně zřídka. Doufám, že ještě na křest pro Prahu 17. května přijedou všichni finalisti. Doufám že budou mít čas a tam se setkáme a pokecáme a těším se na ně. Přece jenom to byli kamarádi na nějaký čas a je hrozná škoda, že to takhle dopadlo i když jsme s tím asi v podstatě všichni počítali.

A co tréma? Už opadala?
Já jsem normálně přišla tady na pódium a málem začala brečet, protože jsem z toho byla tak vedle, že ty slzy nešly zastavit, byla jsem tak mimo že už ani nevím.

Bylo to těžké před třineckými posluchači?
Myslím si, že to bylo o hodně těžší než zpívat před nějakým jiným městem, protože tady mám spoustu kamarádů, rodinu a známých, takže to byla fakt asi největší tréma, kterou jsem kdy zažila.

Větší než na SuperStar?
No, myslím si, že o trošku jo.

A co by jsi ráda na závěr vzkázala našim čtenářům?
Já bych jim vzkázala ať čtou tento časopis, protože je určitě skvělý, v to věřím a ať se mají hezky, ať zpívají klidně cokoli, ať se jim prostě daří.

Děkujeme za rozhovor

Markéta Vrtaňová, Kamil Mrázek

copyright© 2010, Studentský časopis PROSTOR

Komentáře

Rozdíl mez starou babou a tebou

Konvičková, víš jaký je rozdíl mezi tebou a 50 letou babou ? 50 letá baba by za rozhovor inkasovala tak desítku minimálně, a ty jsi ráda že ho s tebou udělali...

Mě se ten rozhovor líbí,

Mě se ten rozhovor líbí, miluji Konvičkovou, díky za fajn rozhovor

STRAŠNĚ strašný

STRAŠNĚ strašný rozhovor! A dovolím si tvrdit, že je v tom Markétka nevinně.